Yamaha RX-V585 – test recenzja audio opinie – amplituner raptem 3/5

Yamaha RX-V585
Yamaha RX-V585

Yamaha RX-V585 to jeden z tańszych amplitunerów Yamaha. What Hi-FI postanowiło się przyjrzeć w teście tej konstrukcji i dość bezlitośnie oceniało jej możliwości. Brytyjczycy zazwyczaj testują urządzenia, które lubią i dobrze wypadają w testach. Dlatego sytuacja, gdy jakiś produkt otrzyma tylko 3 gwiazdki na 5 możliwych jest sytuacją skrajnie rzadką. W czym okazał się tak słaby model Yamaha RX-V585? Od strony funkcjonalnej Brytyjczycy zarzucili Japończykom zainstalowanie tylko czterech gniazd HDMI, co jest liczbą skromną jak na dzisiejsze standardy. W tym momencie większość amplitunerów posiada 6 a nawet więcej wejść HDMI na swoim pokładzie.

Ale to początek listy zarzutów. Kolejne dotyczą jakości dźwięku, a konkretnie faktu, że jest on ostry, twardy i wyprany z barwy. Innymi słowy, są to standardowe zarzuty dla tak zwanej „japońskiej szkoły dźwięku”, ktora stawia na dźwięk chropowaty, oparty o detaliczność, ale bez muzykalności, barwności. Niestety jest to dość charakterystyczny punkt wszystkich amplitunerów producenta, ale w niektórych modelach jest on bardziej słyszalny, a w niektórym mniej. Redaktorzy What Hi-Fi wspomnieli także, że Yamaha odstaje dynamiką od najlepszego w tej klasie Sony.

Nie jest to jedyna słaba ocena modelu Yamaha RX-V585. Słabość Yamahy potwierdza także test niemieckiego magazynu Audiovision, gdzie w skali 1 – 5 RX-V585 dostał raptem 3,5.

Yamaha zawsze była sprzętem który ładnie się prezentuje, ale jak widać wygląd nie zawsze idzie w parze z jakością. Wygląda na to że Yamaha powinna popracować nad nowymi modelami aby były bardziej udane.

Link do pełnej recenzji: https://www.whathifi.com/yamaha/rx-v585/review

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.