Wilson kolumny i głośniki opinie

Wilson

to marka zagadka. Oznaczająca kolumny głośnikowe stereo oraz zestawy kina domowe nazwą Wilson, firma jest bliżej niezidentyfikowana i pojawiła się znikąd. Tajemnicą poliszynela jest że marka należy do jednego z Polskich dystrybutorów sprzętu audio. Ale nigdzie oficjalnie ta informacja nie jest podana. Na dokładkę zdaje się nawiązywać swoją nazwą do Wilson Audio, słynnego amerykańskiego producenta hi-endowych i uznanych kolumn głośnikowych. Czyżby starała się czerpać tanim kosztem z ich rozpoznawalności wśród audiofili? Nie mi to oceniać bo nie jestem ekspertem od prawa patentowego, ale myślę że to temat dla inteligentnego prawnika. Z pewnością, nie jest to nawiązanie do jeszcze bardziej znanego producenta produktów i akcesoriów sportowych.

Same produkty nie wyróżniają się niczym szczególnym. Designem i przetwornikami nawiązują do innych, mniej lub bardziej uznanych marek. Szczególnie design jest prawie żywcem wyjęty z kolumn duńskiej marki Dali. Czyżby to celowy zabieg aby wzorować się na dobrym i cenionym producencie? Trudno też o niezależne testy i opinie, ponieważ te w prasie i na wybranych portalach wyglądają na wyraźnie przekolorowane, szczególnie w porównaniu do ceny. Widać to wyraźnie po przeczytaniu opinii zwykłych użytkowników tych kolumn, których opinie nie należą do pochlebnych.

W przypadku nowych marek warto przyglądać się recenzjom w porównywarkach cenowych, lub na forach, ponieważ często pojawiają się tam głosy prawdziwych użytkowników. Jak życie pokazuje, same testy w prasie branżowej to za mało.

Na przykład tutaj:
https://www.ceneo.pl/47393910/opinie-1;0162-0

One thought on “Wilson kolumny i głośniki opinie

  1. Ten paździerz powinien był być 3 razy tańszy. Jakość wykonania niewiele lepszy niż voice kraft, jakość dźwięku znacznie poniżej średniej. W tej cenie Taga jest lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.