Sonos wypuszcza nowy wzmacniacz Sonos Amp

What HiFi postanowiło przetestować nowy wzmacniacz Sonos Amp.

Sonos Amp

Podobnie jak jego poprzednicy ZonePlayer 100, Sonos Connect: Amp (zwany również ZP120) został zaprojektowany tak aby po podłączeniu głośników uzyskiwał pełną sprawność do odtwarzania muzyki.

Producent opisuje nowy wzmacniacz jako Connect:Amp na sterydach mimo tego że jest nieznacznie mniejszy niż swój poprzednik. Wzmacniacz dostępny jest tylko w kolorze czarnym oraz ma trzy dotykowe przyciski z przodu: jeden play/pause, i dwa które zmieniają zastosowanie w zależności od kontekstu ale służą głównie do zwiększania lub zmniejszania głośności.

Wnętrze nowego Sonos Amp jest gęsto upakowane, bez marnowania miejsca w środku, co oczywiście powoduje problem z chłodzeniem, chociaż wzmacniacz ma za zadanie pobierać powietrze spod spodu i wypychać je górą ale bez użycia wentylatora.

Sonos Amp złącza z tyłu

Jednym z ważnych dodatków jest gniazdo HDMI które poprawia współpracę wzmacniacza z telewizorem. Zwiększono również moc wzmacniacza – z biednych 55W zrobiono już lepiej wyglądające 125W. Wzmacniacz ma również wiele możliwości strumieniowania muzyki niestety jeśli wydawało Ci się że nowe urządzenie przyniesie wsparcie dla wysokich rozdzielczości hi-res to niestety będziesz rozczarowany. Jakość CD jest to górna granica jaką wspiera Sonos, niestety bez hi-res.

Plusy:

  • Szeroka scena
  • Idealne rozwiązanie do telewizora
  • Łady design

Minusy:

  • Bez Hi-Res
  • Brak subtelności w dźwięku


Link do całego testu tutaj: https://www.whathifi.com/reviews/sonos-amp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.