Audeze LCD-MX4 – minus 200 gram

Audeze LCD-MX4 – lekki pancernik

To nie przelewki, amerykańskie Audeze, które do tej pory słynęło z pancernych słuchawek zmienia front i odchudza model LCD-4 i wypuszcza model Audeze LCD-MX4. Wszystko to w celu dostosowania topowych audiofilskich pancerników do wymagań studiów nagraniowych, gdzie jak wiadomo, ze słuchawek korzysta się długimi godzinami i komfort użytkowania jest niezwykle ważny.

Z tego też powodu Audeze pozbyło się przyciężkawego drewna i postawiło na stopy sztucznych materiałów ropopochodnych. Impedancja Audeze LCD-MX4 to raptem 20 ohm, co przy skuteczności 105dB w teorii pozwala na podłączenie je wprost do laptopa. Audeze jednak wyraźnie informuje, że minimalna moc do napędzenia słuchawek to 1W, zaś optymalne byłoby pomnożyć tę wartość razy cztery.

Sam przetwornik jest olbrzymi i mierzy ponad 10 centymetrów, co jest wynikiem bliższym membranom głośnikowym niż słuchawkowym. Audeze chwali się także nowym systemem pluginów REVEAL, którego zadaniem jest wyrównanie pasma słuchawek w celu uzyskania maksymalnie neutralnego dźwięku. Pluginy korygują dźwięk na wyjściu analogowym pod kątem strojenia przetwornika w słuchawkach, co pozwala na zmaksymalizowanie liniowości brzmienia.

Specyfikacja Audeze LCD-MX4:
Typ: Wokółuszne
Przeznaczenie: Domowe
Impedancja (Ω): 20
Pasmo przenoszenia (Hz): 5 – 20 000
Zniekształcenia (%): <1%
Konstrukcja: Otwarta
Złącze: 3,5 mm (Mini Jack), 6,3 mm (Jack)
Magnes: Neodymowy
Maksymalna moc wzmacniacza: 15W
SPL: <130dB przy 15W
Optymalna moc wzmacniacza: 1-4W

Więcej informacji: https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd-mx4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.